Myomektomie je odstranění myomů na děloze. Laparoskopické odstranění myomů spadá mezi náročnější laparoskopické operace a ne každé gynekologické pracoviště takové operace bravurně zvládá.

Úkolem operatéra je myom šetrně vyyříznout a dělohu následně sešít tak, aby děloha byla schopna "odnosit" plod, přeje-li si žena ještě otěhotnět.

Během této laparoskopické operace je operatér schopen odstranit i několik myomů najednou. Vyříznuté myomy jsou v břišní dutině rozsekány morcelátorem a vysáty ven (drobnými dírkami by mnohacentimetrové myomy neprošly).

Myomektomie může trvat i přes hodinu, a to zejména tam, kde se vyndavá myomů několik najednou. Šití dělohy je náročný výkon a vyžaduje trpělivost, zručnost a zkušenost operatéra. Nejznámnějším českým operatérem myomů je doc. MUDr. Michal Mára, CSc. z pražské kliniky U Apolináře. Jeho věhlas je celosvětový a sjíždějí se za ním nejem pacientky z celé České republiky, ale i z celé Evropy.

Upozornění

Portál gynekologicka-laparoskopie.cz spadá do portfolia webových stránek GYNWEB.cz. Portál obsahuje autorské články specialistů a redakce. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.

Líbí se Vám GYNWEB.cz?

Close

Sledujte nás, prosím, nebudete litovat :)