Laparoskopické operaci předchází předoperační příprava. Pacientka 6 hodin před operací nesmí jíst ani pít, krátce před výkonem je jí provedeno klyzma (liší se podle zvyků pracoviště).

Laparoskopie se provádí v celkové narkóze, a to zejména proto, aby byly všechny svaly řádně uvolněny. Na operačním sále tedy budete napojena na monitor EKG, tlaku, na senzor okysličení krve a bude vám zavedena infúze. Aplikací opiátů a dalších léků budete uspána a anesteziolog následně provede intubaci, aby bylo zajištěno vaše dýchání. Sestra vám pak zavede do močového měchýře cévku, kterou tam může ponechat až do vašeho probuzení. Odvod moči je důležitý pro lepší přehlednost operačního pole (plný močový měchýř tak operatérovi „nepřekáží“).

Vaše břicho a podbřišek je řádně vydesinfikován a operatér v oblasti pupíku zavede tzv. Veressovu jehlu. Tou se vaše břicho naplní oxidem uhličitým. Takovýmto nafouknutím se vytvoří pro operatéra přehledné operační pole. Pupkem se pak zavede kamera, která snímá operační pole a umožňuje tak operatérovi se orientovat. Dále operatér provede další (1-3) drobné řezy (cca 1 cm), kterými do břicha zavede operační nástroje. Po operaci se plyn z břicha vypustí a drobné řezy se zašijí.

Podle zvyklostí pracoviště se pak probudíte buď na JIP, anebo přímo na lůžkovém oddělení. Laparoskopie je miniinvazivní výkon, a tak budete moci brzo vstát a dle rozsahu výkonu krátce po operaci (1-3 dny) opustit nemocnici.

Upozornění

Portál gynekologicka-laparoskopie.cz spadá do portfolia webových stránek GYNWEB.cz. Portál obsahuje autorské články specialistů a redakce. Tyto články, jakožto rady v on-line poradně, v žádném případě nenahrazují konzultaci s lékařem, ani lékařskou péči. Všechny informace zde uvedené nejsou konkrétním návodem na léčbu a jsou pouze obecným informačním materiálem. Autoři článků ani provozovatel tohoto serveru nenesou odpovědnost za jakékoli nerespektování tohoto upozornění.
Přebírání obsahu je možné jen po písemném svolení majitele portálu GYNWEB.cz.
Tým portálu GYNWEB.cz

new gynweb

Adresa:
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 81/55
186 00 Praha 8
IČ 04024214

email: info@gynweb.cz

GYNWEB.cz je hlavním mediálním partnerem Nadačního fondu APOLENA. Nadační fond APOLENA podporuje moderní operační léčbu žen, které trpí závažnými gynekologickými onemocněními, a to na největším českém gynekologicko-endoskopickém pracovišti v Praze "U Apolináře".
Více na www.apolena.eu.

Líbí se Vám GYNWEB.cz?

Close

Sledujte nás, prosím, nebudete litovat :)